برای ایجاد احساس راحتی و رضایت مشتریان در فضای رستوران علاوه بر غذا و خدمات خوب ، طراحی داخلی محیط نیز امری مهم می باشد. در این مقاله به معرفی نکات مطلوب در دکوراسیون داخلی رستوران و نکات روانشناسی حائز اهمیت که حتما باید در طراحی درنظر گرفته شود می پردازیم.

👌تعادل ظرفیت صندلی

چیدمان صندلی ها در رستوران باید به نحوی باشد که علاوه حداکثر بودن تعداد آنها, نوع چینش صندلی ها سبب شلوغ نشان داده شدن رستوران نباشد و افرادی که در رستوران هستند حس آرامش و دنج بودن فضا را داشته باشند. برای دستیابی به این امر در صورت نیاز می توان تقسیم بندی هایی مانند پارتیشن های چوبی، گیاهان بلند و … بین قسمت های مختلف غذا خوری ایجاد کرد.

💥ایجاد ارتباط فضایی مناسب در طراحی رستوران

نکته مهمی که در طراحی رستوران باید رعایت شود ایجاد فاصله مطلوب بین فضا های غذا خوری با فضاهای خدماتی مانند سردر , آشپزخانه و سرویس بهداشتی و … است

گرمایش ،سرمایش و تهویه رستوران

گرمایش و سرمایش در رستوران بسیار مهم است زیرا رستوران موظف است آسایش مشتریان را فراهم کند. و نکته بسیار مهم دیگر این است که آشپزخانه های رستوران تهویه مناسب داشته باشند و گرما و بوی غذا و دود را تا حد امکان به بیرون انتقال داد

🔦نور پردازی💡

در طراحی داخلی رستوران اصول نور پردازی باید به صورت کاملا حرفه ای رعایت شود زیرا محیط کم نور سبب ایجاد حس خستگی و بی حو صلگی در مشتریان می شود و بالعکس نور مطلوب و کافی فضایی مهیج و شادتری را به وجود می آورد و این امر سبب بیشتر شدن اشتهای مشتریان می گردد.

🔴🔵تاثیر رنگ

رنگ های به کار رفته در رستوران بر روی اشتها، میزان سرعت غذا خوردن و ایجاد احساس دعوت کنندگی تاثیر بسزایی دارد برای نمونه رنگ های گرم همچون قرمز , زرد , نا رنجی , رنگ های تحریک کننده و اشتها آورند و استفاده از رنگ هاي خنثی مانند توسی، مشکی یا سفید و قهوه اي در طراحی داخلی رستوران باعث ایجاد نگرشی مثبت در افراد می شود.

🎵تاثیر موسیقی🎸🎻

استفاده از موسیقی ملایم در هنگام صرف غذا باعث بالا رفتن اشتهای مشتریان می شود واستفاده از موزیک نامناسب باعث می شود که مشتری به سرعت غذایش را تمام کند و مدت زمان زیادی را در رستوران نگذراند .موسیقی های تند سرعت غذا خوردن مشتریان در رستوران را بالا می برد و در واقع بهترین موسیقى برای صرف غذا در رستوران موسیقی آرام ، گوش نواز و کلاسیک می باشد.

🚚پارکینگ

حتما جایی را که انتخاب میکنید پارکینگ را در اولویتهای خود قرار دهید، بدون جای پارک مشتری شما خواهد رفت و شما به این موضوع پی نخواهید برد.

t.me/pudrsokhari

اینستا گرامinstagram.com/powder.kentacky

www.pudrsokhari.ir

ارائه شده در 24 دسامبر 2017

🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹