تفاوت کافه رستوران و بیسترو

سپتامبر 5, 2022

🅾 رستوران، کافه، بیسترو و غذاخوری چه فرقی دارند؟

کیست که عاشق غذا خوردن نباشد

درسته که ما برای زنده ماندن نیازمندیم که غذا میل کنیم، اما خوردن یک وعده غذای ویژه همیشه فوق‌العاده بوده است. پس وقتی تصمیم می‌گیرید بجای تهیه غذا در منزل آن را در بیرون میل کنید، چه مکانی را برای رفتن انتخاب می‌کنید؟ از کجا متوجه می‌شوید مکانی که قرار است با خانواده یا دوستان بروید و غذا میل کنید یک رستوران است، یا کافه، یک بیسترو است یا یک غذاخوری. قرار است در اینجا تفاوت‌های بین این گونه از مکان‌های سرو غذا و نوشیدنی را یک بار و برای همیشه به شما عزیزان بگوییم.

🅾نحوه طبقه‌بندی مکان‌هایی برای غذاخوردن

بعضی اوقات، طبقه بندی مکان‌های مورد علاقه شما برای غذاخوردن خیلی ساده خواهد بود چون این مکان‌ها در نامشان دسته بندی‌ای که در آن قرار می‌گیرند را مشخص کرده‌اند، مثل کافه تهرون یا بابیلون بیسترو. برای مکان‌هایی که چنین شاخص‌هایی در عنوانشان ندارند شما می‌توانید یکی از مناسب‌ترین واژه‌های زیر را انتخاب کنید. پس از مطالعه این مطلب شما می‌توانید با استفاده از دانسته‌هایتان که مرتبط با قیمت گذاری، پیشنهادات منو و اتمسفر مکان مورد نظر یک عنوان را برای آن انتخاب کنید.

🍷کافه

کافه‌ها یکی از رایج‌ترین انواع رستوران‌ها هستند! بطور معمول کافه‌ها مکانی برای خوردن وعده‌های غذایی نیستند، در عوض مکانی هستند که خوراکی‌هایی مانند کیک، شیرینی، کوکی و ساندویچ‌های سرد و گرم سرو می‌شوند. کافه‌ها معمولا پیشنهاداتی غذایی و آیتم‌هایی برای صبحانه و گزینه‌هایی برای نهار دارند اما ممکن است این پیشنهادات مناسب برای غذاخوری نباشند. کافه‌ها معمولا کوچکتر از رستوران‌ها هستند و مکانی مناسب ملاقات‌های غیر رسمی و نوشیدن قهوه. مهم‌ترین ویژگی کافه‌ها نوشیدنی‌هایی است که ارئه می‌دهند از انواع قهوه‌ها تا نوشیدنی‌های گازدار و … که باعث متمایز بودن آن‌ها می‌شود. کافه‌های بسیاری هستند که علاوه بر داخل در فضای باز هم میز و صندلی برای نشستن دارند، و معمولا اینترنت رایگان ارائه می‌دهند که باعث می‌شود بعضی از مشتریان کارهای شخصی و مطالعاتشان را در کافه‌ها انجام دهند.

🏢رستوران

تعریف واژه رستوران و مشخص کردن ویژگی‌های آن کار سختی است، چون مکان‌هایی زیادی هستند که در آن غذا سرو می‌شود ولی رستوران نیستند. رستوران‌ها دو ویژگی و کاربری خاص و ویژه دارند:

یک واژه یا عنوان عمومی برای مکان‌هایی که در آن غذا سرو می شود.مکانی برای غذا خوردن که منوی کامل و میزهایی مجزا برای مشتریانش دارد.

برای تعریف دوم، رستوران‌ها به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند، سبک خانوادگی و رسمی، کافه رستوران، بار، خانه گریل یا خانه استیک.

👪سبک خانوادگی

رستوران‌هایی که منوی ویژه کودک دارند و مشتریان هدف آن‌ها خانواده‌ها هستند در این دسته جای می‌گیرند. این رستوران‌ها فضای آرامش بخش دارند و معمولا قیمت‌های آنان توجیه پذیر و معقول است. منوی آن‌ها خیلی لوکس و خاص نیست اما همین منو می‌تواند یک شب زیبا و خوش را برای کل خانواده رقم بزند.

این رستوران‌ها مکان‌هایی هستند که اغلب برای قرارهای کاری ویژه و ملاقات‌های مهم دو نفره انتخاب می‌شوند. ممکن است قیمت منوی این رستوران‌ها به نسبت دیگر رستوران‌ها تا حدودی بالاتر باشد یا حتی ممکن است قیمتشان فوق‌العاده بالا باشد و غذاهای نامتعارفی مانند خاویار و حلزون سرو کنند. این رستوران‌ها ممکن است میزهای بزرگ چند نفره داشته باشند ولی معمولا بیشتز میزهایشان دو نفره است.

🍔بار و گریل‌ها

این رستوران‌ها بیشتر به سبک خانوادگی نزدیک هستند و معمولا دو بخش مجزا دارند، که یکی از آن‌ها مخصوص بار است. در مرکز رستوران، مردم می‌توانند بروند و نوشیدنی میل کنند و مسابقات ورزشی مختلف را تماشا کنند. در اطراف بار میز و صندلی‌های مختلف برای خانواده‌ها قرار دارد و آن‌ها می‌توانند خوراک‌های مختلفی را سفارش دهند که روی گریل طبخ می‌شوند. این غذاها می‌تواند شامل انواع فاهیتا (نوعی استیک مکزیکی)، پاستا، غذاهای دریایی و برگرها باشد.

🍢خانه استیک‌ها

این رستوران‌ها ترکیبی از رستوران‌های رسمی، بار و گریل‌ها هستند. همانطور که از نامشان مشخص است، این رستوران‌ها برای زوج‌ها و خانواده‌هایی که دوس دارند بیشتر خودشان را تحویل بگیرند، استیک و غذاهای گوشتی با قیمت‌هایی نسبتا بالا سرو می‌کنند.

🅾بیسترو

بیستروها نخستین بار در پاریس معرفی شدند، و در گذر زمان به دیگر نقاط جهان مهاجرت کردند. این نوع از رستوران‌ها در مقابل دیگر انواع آن رواج کمتری دارند و تنها کمی با کافه‌ها متفاوت هستند. بیستروها تمام وعده‌ها را سرو می‌کنند، پس اگر شما برای ناهار یا شام به بیسترو بروید قطعا از منوی آن راضی خواهید بود. قیمت‌ها در بیسترو معقول هستند و مانند کافه‌ها صندلی‌های راحتی برای لم دادن در آن‌ها وجود دارد.

بطور مبطور معمول بیسترو برای غذاها و اتمسفرش شناخته می‌شود که می‌تواند شلوغ، زنده و در جریان باشد. شما در بیستروها می‌توانید از زوج‌های جوان تا دوستانی که برای دورهمی به اینجا آمده‌اند را مشاهده کنید. از لحاظ تاریخی، منوی بیستروها معمولا شامل غذاهایی است که ساده و وعده وعده تهیه می‌شوند مانند ساندویچ و سالادها.

🅾️داینری یا غذاخوری

غذاخوری‌ها اصالتی آمریکایی دارند و نخستین بار در واگن‌ها دیده شدند. غذاخوری‌ها معمولا صندلی برای نشستن ندارند و در عوض کانتر دارند در بیرون‌ها نصب شده است و به مشتریان این اجازه را می‌دهد که غذای خودشان را ببرند و روی کانتر میل کنند. این غذاخوری‌ها نخستین بار برای کارگران کارخانه‌ها راه اندازی شد که بعد از کارشان به یک وعده غذایی سریع نیاز داشتند که سریع آماده شود پس این غذاخوری‌ها برای خانوادگی نیستند. در نتیجه فضای این سبک از غذاخوری ها زیاد جذاب و رمانتیک نبود. غذاخوری‌های جدید معمولا خانوادگی و جذاب‌تر هستند و تعدادی هم صندلی برای نشستن دارند. غذاهایی که معمولا در داینرها سرو می‌شود هات داگ، برگر، کلاب ساندویچ، پنکیک، املت و امثال این‌ها است.

ارائه شده توسط مزه لذیذ در 17 سپتامبر 2022🌹مقاله های زیر را حتما مطالعه کنید

انتقادات و پیشنهادات مشتریان رستوران شما را بهبود می‌بخشند

چند راهکار ساده در صورت افزایش مواد اولیه 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , ,